27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śr

Wyszukaj/Dodaj

Rowerzyści w Pruszkowie

Gość

Wpisz temat postu

Piszesz o Januszach jeżdżących po chodnikach trzydziestoletnimi wigry czy innymi hitami PRLu?

Odpowiedz
Gość3455

Wpisz temat postu

"Pruszków, to wiocha i połowa jeździ na rowerach" Mentalność powiatowego Janusza, gdzie im większy pojazd tym większy status społeczny. Często ci rowerzyści zarabiają znacznie więcej od dumnych posiadaczy kopcących Audi i Golfów z lawety z Belgii, ale potrafią zdrowo spędzać wolny czas. Z resztą rower to styl życia, na który powiatowy "janusz" ma zbyt ciasny horyzont. Oczywiście jest sporo rowerzystów-piratów chodnikowych i tych również z całej mocy potępiam.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Zakazać jazdy rowerami i po sprawie.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

A ja jestem za tym by rowerzyści jeździli po chodnikach. Dla wszystko jest to bardzo dobre rozwiązanie. Rowerzystom jest wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej niż gdyby mieli jeździć po ulicy. Jeśli rowerzysta jest rozsądny, pieszym to w ogóle nie przeszkadza. Jest też wygodniej kierowcom bo nie muszą co chwilę omijać jadących wolno rowerzystów. Gdyby miasto budowało ścieżki, skończyłoby się takimi idiotyzmami organizacyjnymi jak na Kubusia Puchatka, Armii Krajowej czy Powstańców. Lepiej niech zostanie jak jest.

Odpowiedz
Niunio Beczułka

Rowerzyści w Pruszkowie

Zastanawiam się, czy rowerzyści w Pruszkowie w ogóle znają przepisy ruchu drogowego? Czy wiedzą, że rowerzyście nie wolno jeździć rowerem po chodniku ? Nie raz spotkałem się z sytuacją, że zostałem prawie przejechany przez rowerzystów jadących po chodniku z dużą prędkością. Gdzie jest policja i straż miejska ? Dlaczego nie daje takim bydlakom po 500 zł mandatów ? To, że Pruszków, to wiocha i połowa jeździ na rowerach, bo nie ma sprawnej komunikacji miejskiej; a poza tym nie ma ścieżek rowerowych nie usprawiedliwia rowerzystów do łamania prawa, a policji i straży miejskiej do przymykania oczu.

Odpowiedz