28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Wyszukaj/Dodaj

Zakaz palenia węglem w Powiecie Pruszkowskim i Grodziskim

Gość

Wpisz temat postu

Zwolennikom palenia węglem (i Bóg jeden wie czym jeszcze) polecam obejrzeć ten film i zastanowić się -Czy chce truć swoich sąsiadów? https://youtu.be/O0EiWv17J7Y

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Ogrzewanie gazem to jest przeżytek. Najnowszy trend to kolektory, panele i pompy ciepła. Zdecydowanie wpływa na jakość powietrza w okolicy.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Jak na razie za gaz importowany z Rosji fizycznie płacimy więcej niż Niemcy, porównując to do przeciętnych zarobków okaże się że gaz kosztuje nas 3-4 razy więcej niż płacą Niemcy W Anglii koszt energii elektrycznej plus gaz zużytej do ogrzania i oświetlenia starego 70 metrowego domu to w przeliczeniu 300 zł miesięcznie Jak zaczniemy tyle płacić w Polsce za media nie ma sprawy Na chwilę obecną nie stać mnie na zmianę

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Proponuję zapoznanie się z danymi statystycznymi. W naszym regionie normy przekroczone są w okresie grzewczym. W lato zanieczyszczenia bardzo często są poniżej 50 jednostek, a zimą rzadko spadają poniżej 150, a często bywa, że są powyżej 200-250 jednostek. Czyli nawet 80% zanieczyszczeń pochodzi od ogrzewania. Zatem zakaz palenia paliwami stałymi rozwiązałby 80% (lwią część) problemów z jakością powietrza. Zimą nie ma drastycznego wzrostu siły wiatru. Owszem, są orkany, ale w lecie są burze. Nie ma wyjścia, trzeba przestawić się na ogrzewanie ekologiczne.

Odpowiedz
Gość

Zakaz palenia węglem...?

W zależności od tego czy wieje wiatr, czy nie. Zimą wieje rzadziej a kopcą nie tylko kominy domów prywatnych. O każdej porze roku są okresy kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza wielokrotnie przekracza normy więc naprawdę przypisywanie tego stanu rzeczy gospodarstwom korzystającym z tradycyjnego sposobu ogrzewania i obciążanie ich głowną odpowiedzialnością za ten stan rzeczy to bardzo swobodna i tendencyjna ocena faktu.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Zobacz sobie na wykres zanieczyszczeń. Najgorzej jest w okresie grzewczym, gdzie poziom zanieczyszczeń jest co najmniej kilkakrotnie wyższy niż w lato.

Odpowiedz
Gość

Zakaz palenia węglem...

A dodam jeszcze, ze latem co i rusz oglaszano alert smogowy, ciekawe co bylo tego przyczyna, w piecach wszak mieszkancy nie palili

Odpowiedz
Gość

zakaz palenia...

Latem nie jest więcej samochodów na drogach, statystycznie - wręcz przeciwnie. Choćby dlatego, że pogoda sprzyja i skłania do korzystania np. z rowerów. Ludzie wyjeżdzają na wakacje, nawet jeśli samochodem to tylko na czas podróży co widać choćby po ruchu na lokalnych drogach. Natomiast generalnie samochodów z roku na rok przybywa, zimą ludziom nie chce się marznąć więc kto może korzysta z własnego środka transportu a przy zawiesistej zimowej pogodzie spaliny kumulują się w powietrzu. Korki coraz dłuższe. Naprawdę tego nie widzisz? Gospodarstw, w których korzysta się z tradycyjnego sposobu ogrzewania sukcesywnie ubywa, nowe budownictwo to ogrzewanie gazowe lub elektryczne.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

I już się z prawdą mijasz. Latem, gdy samochodów jest więcej na drogach, zanieczyszczeń jest mniej. I jest to cały rząd wielkości. To zimą, gdy ludzie palą w piecach, wszelkie normy są przekraczane wielokrotnie.

Odpowiedz
Gość

Zakaz palenia węglem...

Jak poczytasz więcej na temat zanieczyszczeń powietrza to dowiesz się, że większy wpływ mają na to spaliny samochodowe aniżeli to co leci z kominów. Najłatwiej czepić się kominów domków rodzinnych, ale jak milion aut stoi godzinami w korkach i produkuje wyziewy to statystycznemu Kowalskiemu (za przeproszeniem oraz bez urazy) do głowy nie przyjdzie, że tu tkwi główna przyczyna tego co nam zalega w powietrzu.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

A kto sfinansuje pozostałym leczenie związane z tym, że inni palą węglem zamiast przestawić się na ekologię?

Odpowiedz
Gość

Zakaz palenia węglem...?

Super, kto sfinansuje tę inwestycję zmiany żródła ogrzewania emerytom lub ludziom z dochodami równymi średniej krajowej? Ew. pozostającymi na zasiłku dla bezrobotnych, rencistom itp. grupom społecznym, których jest więcej niż tych elitarnych mogących ponosić koszta "zmian na lepsze"?

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Czym ogrzewać zamiast węglem? Energią słoneczną i pompami ciepła.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postuZakaz palenia węglem?

To czym będą ogrzewać mieszkania osoby mieszkające w starym budownictwie rodzinnym, którzy nie mają instalacji gazowej i nie stać ich na takową? Pomijam już ceny gazu, sama co zimę borykam się z tym problemem. Łatwo "proponować", "sugerować" a nawet wdrażać zakazy i nakazy, tylko trzeba najpierw zaproponować także coś w zamian, coś, co ludzie, w tym wielu starszych, będzie mogło zastosować w praktyce.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Jestem za.

Odpowiedz
Gość

Zakaz palenia węglem w Powiecie Pruszkowskim i Grodziskim

Kraków od 2019 roku wprowadza całkowity zakaz palenia węglem. Zlikwidowane mają zostać między innymi piece i kominki. Co sądzicie o tym by w Powiecie Pruszkowskim i Grodziskim wprowadzić podobne rozwiązania? Nasz regon należy do najbardziej zanieczyszczonych w kraju.

Odpowiedz