27° Czwartek
22 Czerwca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Wyszukaj/Dodaj

Wpisz temat postu

Gość

Wpisz temat postu

Szanowni Państwo, rzeczywiście nie jest ważne kto skąd, dlaczego i po co. Ale faktem jest, że niestety duża część osób osiedlających się w Pruszkowie w realu nie ma nic wspólnego z tym miejscem. Podatki jest to rzecz ważna z oczywistych względów i dobrze, gdy zostawiamy je tam gdzie faktycznie z nich korzystamy. Ja od 20 lat mieszkam w Pruszkowie, od urodzenia mieszkałem w W-wie i przeprowadzając się tu liczyłem na fajną podwarszawską miejscowość z dobrą lokalizacją i infrastrukturą. Rzeczywiście obecnie jest to miejsce bardzo inne z powodu napływu ludzi z całej Polski. Blisko do stolicy, piękna okolica itp. Ludzie są różni. Ale rozmawiając ze znajomymi rzeczywiście zgadzam się z tym, że są niektórzy przysłowiowymi"burakami" małomiasteczkowymi, zaściankowymi i nie powinni wyściubiać nosa ze swoich rodzinnych domów.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Ciekawe skąd takie wnioski, że jak ktoś krzyczy pod oknem albo wali wódę do 6 rano - to na pewno jest ze wsi, nie płaci podatków w Pruszkowie i co gorsza zajmuje miejsce parkingowe swoim wiejskim samochodem :) :) Bez sensu.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

JAK TUTAJ MIESZKAJĄ NIECH "DOJRZEJĄ"DO PŁACENIA PODATKÓW TU W PRUSZKOWIE I ZACHOWUJĄ SIĘ JAK CYWILIZOWANI LUDZIE. Rozumiem, ze ten obrońca uchodźców to właśnie jeden z nich. Później stereotyp Pruszkowiaka czy Warszawiaka jest właśnie taki, że to chamy i buraki. Borciuchy i motłoch. Wystarczy zobaczyć jak są popularne imieniny,jak wprowadzają swoje obyczaje z libacjami do 6 rano. Przekleństwa, darcie się przez okno..itp. Ale poprzednio mieszkało się w odległości 500 m do kolejnego domostwa, albo 2 km przez las rowerem, więc to trochę tłumaczy, że taki "przybysz"nie ma zielonego pojęcia jak zachować się w bloku, gdzie przez ścianę jest sąsiad.Nikt tu nie jest dla nikogo wilkiem, tylko że to zupełnie inni ludzie. Jacyś dzicy, jakby ktoś ich ze smyczy spuścił. Ale pogadaj...to państwo takie, że szkoda mówić.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Mam wrażenie, że "typowe wieśniaki" to wypowiadający się pod tym wątkiem ludzie. Ciekaw jestem kto dał Wam prawo do tego aby z brakiem szacunku zwracać się w taki sposób do ludzi którzy urodzili się poza Warszawą? To, że ktoś mieszka nieco dłużej w stolicy i dojrzał do tego aby zmienić tablice z LLU na WPR - nie znaczy, że nagle stał się "pełnoprawnym warszawiakiem". Kultura osobista mówi nam z jakiego domu pochodzimy i jaki ród reprezentujemy - najwyraźniej wypowiadający się tu ludzie pochodzą z Albanii :) Jak w tym kraju ma być dobrze jak człowiek człowiekowi wilkiem, bo "jego samochód stoi na parkingu a mój nie może i muszę jechać 100 m dalej"...ogarnijcie te chore od nienawiści głowy i wyjdźcie pooddychać świeżym powietrzem. PS. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem tym postem.

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Niech swoje " wiejskie obyczaje" wprowadzają tam skąd tu się przybłąkali. Anglia się kończy, Belgia też, wiec gdzie do "WARSIAWY" motłoch wiejski

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

parkometry TAK!!!!!!!!!!!!!! Zgadzam się z Panem w 100%. Skąd tego dziadostwa tyle się tu najechało swoimi bolidami. Pordzewiałe, związane sznurkami a w środku kury się niosły. Zajmują miejsca stojąc tygodniami na parkingach. Ale spokojnie zaraz święta.. I rodowici Pruszkowiacy, Warszawiacy - raczej uchodźcy z LUU, LRY, WSK itp pojadą na wiochę po słoiki, żeby wrócić niebawem i znów mówić " u nas w Pruszkowie, u nas w Warszawie". nIE MOGĘ NA TO PARZEĆ I NA SZCZĘŚCIE NIE TYLKO JA. Ale podatki to płacą u mamusi, a tu pracują, dzieci posyłają do szkoły, przedszkola i rozwalają nasze drogi. masakra...CZŁOWIEK Z WOCHY WYJDZIE ALE WIOCHA Z NIEGO NIGDY. Nawet gdy będzie nosił " miastowe ubranie"

Odpowiedz
Gość

waldek

Wpisz treść postu walduś a ty swoją skorupę do tatusia obory!

Odpowiedz
Gość

Wpisz temat postu

Zapytam, może ktoś wie kiedy zostaną wprowadzone płatne strefy parkowania w Pruszkowie, kiedy wreszcie ludzie zajmujący miejsca na parkingach, używających aut jedynie czasem w weekendy udając się po kolejne opakowania szklane tzw. słoiki do mamy/taty, płacący podatki daleko od naszego miasta zajmujący w/w miejsca zostaną opłatami skłonieni do odprowadzenia swoich „Golfuw” do tatusinej stodoły. Dziękuję za odpowiedź. Waldek. PS ulice i chodniki to lodowisko. K. służby śpią? Wpisz treść postu

Odpowiedz